Filmy szpital, lata 40.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, lata 40.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zima 1945 r. Do ukrytego w górach partyzanckiego szpitala przedostają się ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i dokonują niewiarygodnego wyczynu przeniesienia chorych i rannych przez dwa łańcuchy górskie i przez linie niemieckich posterunków.
Koniec 1944 roku. Pierwsze dni Polski Ludowej. Trzej młodzi mężczyźni trafiają do szpitala przyfrontowego w małym miasteczku na Lubelszczyźnie. Marcinowi grozi amputacja nóg, więc pielęgniarka , Krystyna usiłuje zdobyć penicylinę. Syn doktora Jackowskiego, w którym zakochana jest pielęgniarka Joanna, zostaje ciężko ranny w ataku na więzienie. Joanna dostarczająca „leśnym” żywność i lekarstwa, ukrywa go w szpitalu, potem załatwia fałszywe dokumenty. Aby pozbyć się świadków domyślających się prawdy, do nieistniejącego szpitala organizuje transport żołnierzy, których „leśni” z NSZ mają po drodze zlikwidować. Tymczasem doktor Jackowski i Joanna zostają aresztowani. Sanitarka odjeżdża z żołnierzami wśród których jest Jarek…
Francja, 1944 r. Lucien Lacombe (Pierre Blaise, siedemnastoletni chłopiec ze wsi, pragnie dołączyć do Ruchu Oporu. Niestety, jego kandydatura zostaje odrzucona. Postanawia się zemścić i donosi do gestapo na miejscowego działacza Ruchu. Rola donosiciela zaczyna się coraz bardziej podobać młodemu chłopakowi.


Akcja dzieje się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Japonii, która obecnie przeżywa kryzys gospodarczy i próbuje wstać z kolan. Kiedy wydaje się, że gorzej już być nie może, nagle pojawia się gigantyczny potwór zwany Godzillą; monstrum zrodzone w wyniku bomby atomowej. Jego wściekła i agresywna natura sprawia, że atakuje wszystko na swojej drodze z destrukcyjną siłą, a on sam wydaje się niepowstrzymany. Czy jest jeszcze szansa, aby zapobiec katastrofie?
Berlin, rok 1943. Pracownicy szpitala Charité zmagają się z krwawymi skutkami II wojny światowej i nazistowskimi praktykami medycznymi, w tym programem eugenicznym.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.

Pokuta

7,3
7,3
Trzynastoletnia Briony niesłusznie oskarża Robbiego o potworną zbrodnię. Jedyną osobą, która wątpi w jej wersję wydarzeń jest jej starsza siostra, Ceciia. Odtąd ich życie nie pozostanie takie samo. Film oparty na powieści Iana McEwana.
Autentyczna historia konia wyścigowego, który mimo fatalnych początków na torze stał się największym championem w czasie Wielkiego Kryzysu.
Historia człowieka, który zamiast starzeć się – młodnieje.
Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy, toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Bohaterki „Wysokiej dziewczyny”, Masza i Ija, próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia. Inspiracją dla młodego reżysera był wstrząsający reportaż noblistki Swietłany Aleksijewicz, „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” i tym, co wspaniały film Bałagowa czyni wyjątkowym, jest właśnie kobieca perspektywa. Reżyser nie skupia się więc na heroicznych wojennych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…